Feile na nGael 2014
Division 1
Mc Quillans, Ballycastle, Co Antrim hosting Dublin 1
Loughgiel Shamrocks, Antrim hosting Kilkenny 1
Cuchulainns, Dunloy, Co Antrim hosting Laois 1
Ruairi Óg, Cushendall, Co. Antrim hosting Westmeath 1
Erin's Own, Lavey, Co. Derry hosting Offaly 1
Kevin Lynch's, Dungiven, Co. Derry hosting Galway 1
O'Donovan Rossa, Belfast, Co. Antrim hosting Cork 1
Bredagh, Belfast, Co. Down hosting Tipperary 1
Division 2
St Gall's, Belfast, Co. Antrim hosting Waterford 1
Naomh Eoin, Belfast, Co. Antrim hosting Kerry 1
Carryduff, Belfast, Co.Down hosting Limerick 1
Glenariff, Co. Antrim hosting Meath 1
St Colm's Ballinascreen, Co Derry hosting Carlow 1
Swatragh, Co.Derry hosting Kildare 1
Eoghan Ruadh, Dungannon, Co, Tyrone hosting Wexford 1
Lamh Dhearg, Keady, Co. Armagh hosting Clare 1
Division 3
Buncranna, Co. Donegal hosting Galway 2
St Eunan's, Letterkenny, Co. Donegal hosting Laois 2
Banagher, Co. Derry hosting Westmeath 2
Na Magha, Derry City, Co. Derry hosting Dublin2
St Enda.s, Co. Antrim hosting Cork 2
Slaughtneil, Co. Derry hosting Kilkenny 2
Creggan Kickham's, Co. Antrim hosting Tipperary 2
Eoghan Rua, Coleraine, Co. Derry hosting Offaly 2
Division 4
Cuchulainns, Armagh, Co. Armagh hosting Clare 2
Derrynoose, Co. Armagh hosting Waterford 2
Eire Óg, Carrickmore, Co. Tyrone hosting Limerick 2
Lisbellaw, Co. Fermanagh hosting Wexford 2
Portaferry, Co. Down hosting Wicklow 1
Ballygalget, Co. Down hosting Roscommon 1
Patrick Sarsfields, Belfast, Co. Antrim hosting Mayo 1
Shane O'Neill's, Glenarm, Co. Antrim hosting Sligo 1
Division 5
Ballycran, Co. Down hosting Meath 2
St Paul's, Belfast, Co. Antrim hosting Sligo 2
Newry Shamrocks, Co. Down hosting Roscommon 2
Lamh Dhearg, Belfast, Co. Antrim hosting Mayo 2
Monaghan Harps, Co. Monaghan hosting Wicklow 2
Mullahoran, Co. Cavan hosting Kildare 2
St Fechin's, Termonfeckin, Co. Louth hosting Kerry 2
East Cavan Gaels, Co. Cavan hosting Carlow 2
Division 6
Burt, Co. Donegal hosting Dublin 3
Strabane Shamrocks, Co. Tyrone hosting Galway 3
Omagh St Enda's, Co. Tyrone hosting Kilkenny 3
Four Masters, Donegal Town, Co. Donegal Longford 1
Inniskeen, Co. Monaghan hosting Cork 3
Craobh Rua, Camlough, Co. Armagh hosting London
St Monnine, Dundalk, Co. Louth hosting Leitrim 1
Cootehill Celtics, Co. Cavan hosting Wexford 3
Division 7
Cappagh/ Killyclogher, Co. Tyrone hosting Leitrim 2
Catleblayney hosting Clare 3
Dungloe, Co. Donegal hosting Limerick 3
Castledawson, Co. Derry hosting Waterford 3
St Peter's Warrenpoint, Co. Down hosting Westmeath 3
Group Game as normal Friday/Saturday
Top 2 placed teams play in cup quarter finals Saturday evening
Bottom 2 placed teams play in shield quarter finals Saturday evening
Quarter final winner play in semi quarter finals Sunday morning
finals Sunday afternoon/evening in Owenbeg Dungiven/Garvaghey Tyrone
Opening ceremonies in Athletic Grounds/Owenbeg replacing feile parade
Division 1
Mc Quillans, Ballycastle, Co Antrim hosting Dublin 1
Loughgiel Shamrocks, Antrim hosting Kilkenny 1
Cuchulainns, Dunloy, Co Antrim hosting Laois 1
Ruairi Óg, Cushendall, Co. Antrim hosting Westmeath 1
Erin's Own, Lavey, Co. Derry hosting Offaly 1
Kevin Lynch's, Dungiven, Co. Derry hosting Galway 1
O'Donovan Rossa, Belfast, Co. Antrim hosting Cork 1
Bredagh, Belfast, Co. Down hosting Tipperary 1
Division 2
St Gall's, Belfast, Co. Antrim hosting Waterford 1
Naomh Eoin, Belfast, Co. Antrim hosting Kerry 1
Carryduff, Belfast, Co.Down hosting Limerick 1
Glenariff, Co. Antrim hosting Meath 1
St Colm's Ballinascreen, Co Derry hosting Carlow 1
Swatragh, Co.Derry hosting Kildare 1
Eoghan Ruadh, Dungannon, Co, Tyrone hosting Wexford 1
Lamh Dhearg, Keady, Co. Armagh hosting Clare 1
Division 3
Buncranna, Co. Donegal hosting Galway 2
St Eunan's, Letterkenny, Co. Donegal hosting Laois 2
Banagher, Co. Derry hosting Westmeath 2
Na Magha, Derry City, Co. Derry hosting Dublin2
St Enda.s, Co. Antrim hosting Cork 2
Slaughtneil, Co. Derry hosting Kilkenny 2
Creggan Kickham's, Co. Antrim hosting Tipperary 2
Eoghan Rua, Coleraine, Co. Derry hosting Offaly 2
Division 4
Cuchulainns, Armagh, Co. Armagh hosting Clare 2
Derrynoose, Co. Armagh hosting Waterford 2
Eire Óg, Carrickmore, Co. Tyrone hosting Limerick 2
Lisbellaw, Co. Fermanagh hosting Wexford 2
Portaferry, Co. Down hosting Wicklow 1
Ballygalget, Co. Down hosting Roscommon 1
Patrick Sarsfields, Belfast, Co. Antrim hosting Mayo 1
Shane O'Neill's, Glenarm, Co. Antrim hosting Sligo 1
Division 5
Ballycran, Co. Down hosting Meath 2
St Paul's, Belfast, Co. Antrim hosting Sligo 2
Newry Shamrocks, Co. Down hosting Roscommon 2
Lamh Dhearg, Belfast, Co. Antrim hosting Mayo 2
Monaghan Harps, Co. Monaghan hosting Wicklow 2
Mullahoran, Co. Cavan hosting Kildare 2
St Fechin's, Termonfeckin, Co. Louth hosting Kerry 2
East Cavan Gaels, Co. Cavan hosting Carlow 2
Division 6
Burt, Co. Donegal hosting Dublin 3
Strabane Shamrocks, Co. Tyrone hosting Galway 3
Omagh St Enda's, Co. Tyrone hosting Kilkenny 3
Four Masters, Donegal Town, Co. Donegal Longford 1
Inniskeen, Co. Monaghan hosting Cork 3
Craobh Rua, Camlough, Co. Armagh hosting London
St Monnine, Dundalk, Co. Louth hosting Leitrim 1
Cootehill Celtics, Co. Cavan hosting Wexford 3
Division 7
Cappagh/ Killyclogher, Co. Tyrone hosting Leitrim 2
Catleblayney hosting Clare 3
Dungloe, Co. Donegal hosting Limerick 3
Castledawson, Co. Derry hosting Waterford 3
St Peter's Warrenpoint, Co. Down hosting Westmeath 3
Group Game as normal Friday/Saturday
Top 2 placed teams play in cup quarter finals Saturday evening
Bottom 2 placed teams play in shield quarter finals Saturday evening
Quarter final winner play in semi quarter finals Sunday morning
finals Sunday afternoon/evening in Owenbeg Dungiven/Garvaghey Tyrone
Opening ceremonies in Athletic Grounds/Owenbeg replacing feile parade