Update 26 November
FOOTBALL
SENIOR
Quarterfinals
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-7 Newcastlewest (Limerick) 0-6
Castlehaven (Cork) 1-12 Cratloe (Clare) 0-11
Semifinals 26 Nov.
Dingle (Kerry) 0-13 Clonmel Commercials (Tipperary) 0-10
Castlehaven (Cork) 1-16 Rathgormack (Waterford) 1-7
Final
9/10 December Castlehaven (Cork) v Dingle (Kerry)
INTERMEDIATE
Quarterfinals
Cill na Martra (Cork) 1-17 Kilmihil (Clare) 0-7
Roanmore (Waterford) 3-10 Grangemockler Ballyneale (Tipperary) 0-16
Semifinals 26 Nov.
Cill na Martra (Cork) 0-13 Milltown/Castlemaine (Kerry) 0-10
Mungret St. Pauls (Limerick) 1-9 Roanmore (Waterford) 0-2
Final
9/10 December Cill na Martra (Cork) v Mungret St. Pauls (Limerick)
JUNIOR
Quarterfinals
Kilmurry (Cork) 2-16 Sean Treacys (Tipperary) 1-6
Killimer (Clare) 0-9 Affane (Waterford) 0-5
Semifinals 25 Nov.
Listowel Emmets (Kerry) 5-17 Killimer (Clare) 2-2
Kilmurry (Cork) 4-16 Feenagh Kilmeedy (Limerick) 0-2
Final
9/10 December Kilmurry (Cork) v Listowel Emmets (Kerry)
HURLING
SENIOR
Quarterfinal
Ballygunner (Waterford) 2-20 Sarsfields (Cork) 0-9
Semifinals
Ballygunner (Waterford) 0-16 Na Piarsaigh (Limerick) 1-9
Clonlara (Clare) 0-23 Kiladangan (Tipperary) 1-19
Final
3 December Clonlara (Clare) v Ballygunner (Waterford) Thurles 3:30pm
INTERMEDIATE
Quarterfinals
Corofin (Clare) 3-18 Lorrha Dorrha (Tipperary) 1-14
Crotta O'Neills (Kerry) 1-22 Ferrybank (Waterford) 2-13
Semifinals
Corofin (Clare) 1-19 Dromin-Athlacca (Limerick) 1-15
Castlelyons (Cork) 2-22 Crotta O'Neills (Kerry) 2-18 AET
Final
2 December Castlelyons (Cork) v Corofin (Clare) Gaelic Grounds, Limerick 6pm
JUNIOR
Quarterfinals
The Banner (Clare) 1-10 Tralee Parnells (Kerry) 0-10
St. Catherine's (Cork) 2-16 Ardmore (Waterford) 1-11
Semifinals
Feenagh/Kilmeedy (Limerick) 0-20 The Banner (Clare) 0-16
St. Catherine's (Cork) 2-17 Ballinahinch (Tipperary) 0-11
Final
2 December Feenagh/Kilmeedy (Limerick) v St. Catherine's (Cork) Mallow 1:30pm
FOOTBALL
SENIOR
Quarterfinals
Clonmel Commercials (Tipperary) 2-7 Newcastlewest (Limerick) 0-6
Castlehaven (Cork) 1-12 Cratloe (Clare) 0-11
Semifinals 26 Nov.
Dingle (Kerry) 0-13 Clonmel Commercials (Tipperary) 0-10
Castlehaven (Cork) 1-16 Rathgormack (Waterford) 1-7
Final
9/10 December Castlehaven (Cork) v Dingle (Kerry)
INTERMEDIATE
Quarterfinals
Cill na Martra (Cork) 1-17 Kilmihil (Clare) 0-7
Roanmore (Waterford) 3-10 Grangemockler Ballyneale (Tipperary) 0-16
Semifinals 26 Nov.
Cill na Martra (Cork) 0-13 Milltown/Castlemaine (Kerry) 0-10
Mungret St. Pauls (Limerick) 1-9 Roanmore (Waterford) 0-2
Final
9/10 December Cill na Martra (Cork) v Mungret St. Pauls (Limerick)
JUNIOR
Quarterfinals
Kilmurry (Cork) 2-16 Sean Treacys (Tipperary) 1-6
Killimer (Clare) 0-9 Affane (Waterford) 0-5
Semifinals 25 Nov.
Listowel Emmets (Kerry) 5-17 Killimer (Clare) 2-2
Kilmurry (Cork) 4-16 Feenagh Kilmeedy (Limerick) 0-2
Final
9/10 December Kilmurry (Cork) v Listowel Emmets (Kerry)
HURLING
SENIOR
Quarterfinal
Ballygunner (Waterford) 2-20 Sarsfields (Cork) 0-9
Semifinals
Ballygunner (Waterford) 0-16 Na Piarsaigh (Limerick) 1-9
Clonlara (Clare) 0-23 Kiladangan (Tipperary) 1-19
Final
3 December Clonlara (Clare) v Ballygunner (Waterford) Thurles 3:30pm
INTERMEDIATE
Quarterfinals
Corofin (Clare) 3-18 Lorrha Dorrha (Tipperary) 1-14
Crotta O'Neills (Kerry) 1-22 Ferrybank (Waterford) 2-13
Semifinals
Corofin (Clare) 1-19 Dromin-Athlacca (Limerick) 1-15
Castlelyons (Cork) 2-22 Crotta O'Neills (Kerry) 2-18 AET
Final
2 December Castlelyons (Cork) v Corofin (Clare) Gaelic Grounds, Limerick 6pm
JUNIOR
Quarterfinals
The Banner (Clare) 1-10 Tralee Parnells (Kerry) 0-10
St. Catherine's (Cork) 2-16 Ardmore (Waterford) 1-11
Semifinals
Feenagh/Kilmeedy (Limerick) 0-20 The Banner (Clare) 0-16
St. Catherine's (Cork) 2-17 Ballinahinch (Tipperary) 0-11
Final
2 December Feenagh/Kilmeedy (Limerick) v St. Catherine's (Cork) Mallow 1:30pm