My annual contribution. Venues and times will be added later.
Munster Club Championships 2023
FOOTBALL
SENIOR
Quarterfinal 1
11/12 Nov. Clonmel or JK Brackens (Tipperary) v Newcastlewest, Adare, Fr. Casey's or Moleen (Limerick)
Quarterfinal 2
11/12 Nov. Nemo Rangers or Castlehaven (Cork) v Cratloe or St. Breckan's (Clare)
Semifinal
25/26 Nov. Dingle, Templenoe, Rathmore, Spa or Na Gaeil (Kerry) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
25/26 Nov. Brickey Rangers, Kilrossanty, Gaultier, The Nire, Ballinacourty, An Rinn, Rathgormack or Clashmore/Kinsalebeg (Waterford) v Quarterfinal 2 winner
Final 9/10 December
INTERMEDIATE
Quarterfinal 1
11/12 Nov. Bantry Blues or Cill na Martra (Cork) v Kilmihil, Kilrush or Naomh Eoin (Clare)
Quarterfinal 2
11/12 Nov. Aherlow or Grangemockler Ballyneale (Tipperary) v Waterford
Semifinal
25/26 Nov. Fossa or Milltown / Castlemaine (Kerry) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
25/26 Nov. St. Senans, Mungret St. Pauls, Galbally, Rathkeale or Dromcollogher/Broadford (Limerick) v Quarterfinal 2 winner
Final 9/10 December
JUNIOR
Quarterfinal 1
11/12 Nov. Waterford v Parteen-Meelick, Ballyvaughan or Killimer (Clare)
Quarterfinal 2
11/12 Nov. Sean Treacys or Carrick Swan (Tipperary) v Kilmurry (Cork)
Semifinal
25/26 Nov. Ballymacelligott or Listowel Emmets (Kerry) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
25/26 Nov. Limerick v Quarterfinal 2 winner
Final 9/10 December
HURLING
SENIOR
Quarterfinal
4/5 Nov. Ballygunner (Waterford) v Midleton or Sarsfields (Cork)
Semifinal
18/19 Nov. Na Piarsaigh, Patrickswell, Kilmallock or Doon (Limerick) v Quarterfinal winner
Semifinal
18/19 Nov. Kiladangan or Thurles Sarsfields (Tipperary) v Clonlara or Crusheen (Clare)
Final 2/3 December
INTERMEDIATE
Quarterfinal 1
4/5 Nov. Lorrha Dorrha (Tipperary) v Corofin (Clare)
Quarterfinal 2
4/5 Nov. Ferrybank (Waterford) v Crotta O'Neills (Kerry)
Semifinal
18/19 Nov. Effin, Dromin-Athlacca, Bruff or Blackrock (Limerick) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
18/19 Nov. Castlelyons or Kilworth (Cork) v Quarterfinal 2 winner
Final 2/3 December
JUNIOR
Quarterfinal 1
4/5 Nov. Tralee Parnells (Kerry) v Clare
Quarterfinal 2
4/5 Nov. Ardmore (Waterford) v St. Catherine's (Cork)
Semifinal
18/19 Nov. Feenagh/Kilmeedy, Kilteely/Dromkeen or Monagea (Limerick) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
18/19 Nov Ballinahinch (Tipperary) v Quarterfinal 2 winner
Final 2/3 December
Munster Club Championships 2023
FOOTBALL
SENIOR
Quarterfinal 1
11/12 Nov. Clonmel or JK Brackens (Tipperary) v Newcastlewest, Adare, Fr. Casey's or Moleen (Limerick)
Quarterfinal 2
11/12 Nov. Nemo Rangers or Castlehaven (Cork) v Cratloe or St. Breckan's (Clare)
Semifinal
25/26 Nov. Dingle, Templenoe, Rathmore, Spa or Na Gaeil (Kerry) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
25/26 Nov. Brickey Rangers, Kilrossanty, Gaultier, The Nire, Ballinacourty, An Rinn, Rathgormack or Clashmore/Kinsalebeg (Waterford) v Quarterfinal 2 winner
Final 9/10 December
INTERMEDIATE
Quarterfinal 1
11/12 Nov. Bantry Blues or Cill na Martra (Cork) v Kilmihil, Kilrush or Naomh Eoin (Clare)
Quarterfinal 2
11/12 Nov. Aherlow or Grangemockler Ballyneale (Tipperary) v Waterford
Semifinal
25/26 Nov. Fossa or Milltown / Castlemaine (Kerry) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
25/26 Nov. St. Senans, Mungret St. Pauls, Galbally, Rathkeale or Dromcollogher/Broadford (Limerick) v Quarterfinal 2 winner
Final 9/10 December
JUNIOR
Quarterfinal 1
11/12 Nov. Waterford v Parteen-Meelick, Ballyvaughan or Killimer (Clare)
Quarterfinal 2
11/12 Nov. Sean Treacys or Carrick Swan (Tipperary) v Kilmurry (Cork)
Semifinal
25/26 Nov. Ballymacelligott or Listowel Emmets (Kerry) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
25/26 Nov. Limerick v Quarterfinal 2 winner
Final 9/10 December
HURLING
SENIOR
Quarterfinal
4/5 Nov. Ballygunner (Waterford) v Midleton or Sarsfields (Cork)
Semifinal
18/19 Nov. Na Piarsaigh, Patrickswell, Kilmallock or Doon (Limerick) v Quarterfinal winner
Semifinal
18/19 Nov. Kiladangan or Thurles Sarsfields (Tipperary) v Clonlara or Crusheen (Clare)
Final 2/3 December
INTERMEDIATE
Quarterfinal 1
4/5 Nov. Lorrha Dorrha (Tipperary) v Corofin (Clare)
Quarterfinal 2
4/5 Nov. Ferrybank (Waterford) v Crotta O'Neills (Kerry)
Semifinal
18/19 Nov. Effin, Dromin-Athlacca, Bruff or Blackrock (Limerick) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
18/19 Nov. Castlelyons or Kilworth (Cork) v Quarterfinal 2 winner
Final 2/3 December
JUNIOR
Quarterfinal 1
4/5 Nov. Tralee Parnells (Kerry) v Clare
Quarterfinal 2
4/5 Nov. Ardmore (Waterford) v St. Catherine's (Cork)
Semifinal
18/19 Nov. Feenagh/Kilmeedy, Kilteely/Dromkeen or Monagea (Limerick) v Quarterfinal 1 winner
Semifinal
18/19 Nov Ballinahinch (Tipperary) v Quarterfinal 2 winner
Final 2/3 December